Biranın Tarihi Mirası, Lezzeti Perge Bira’da

Bira, binlerce yıllık tarihe sahip, dünyanın bilinen en eski içeceği. Biz de biranın doğduğu bu kadim topraklarda yaşıyoruz. Biramız adını, Toros dağlarının eteğinde kurulmuş tarihin en önemli ticaret başkentlerinden biri olan Perge Antik Şehri’nden alır. Fabrikamız Perge Antik Şehri’nin 28 km doğusunda ve tarihi İpek Yolu’nun hemen kıyısında, en değerli doğal kaynak sularının bulduğu bölgededir.

Bize göre bira üretmek sadece bir iş değil; mesleğimiz, ailemizin geçim kaynağı ve tutkumuzdur. Bira canlıdır, utangaçtır, zariftir, sırlarla doludur. Bira üretim mesleğine olan saygımız, tutkuyla ve sevgiyle bağımız, kaliteli bira üretimimizin temelini oluşturur. Biramız, yıllardır birlikte yaşadığımız ustalarımızın becerikli ellerinde âdeta bir sanata dönüşür.

Bira; 10.000 yıllık geçmişiyle bu topraklarda doğdu. Biramızı üretirken nesilden nesile aktarılan bilgilerimizi son teknoloji ile birleştirir, en kaliteli, en doğal malzemeleri kullanırız. Sonucunda kendine özel bir tada sahip, gövdeli, kusursuz ve gururla sunacağımız Perge Biramızı üretiriz.

Aile Mirasımızı Koruyoruz

Binlerce yıldır kaliteli bira üretimi için gerekli bilgilerimizi nasıl koruduysak, biramızın ana bileşeni suyumuzu da aynı özenle koruyoruz. Kendimize ait yaklaşık 350.000 m2 ormanlık alanda bulunan su kaynağımızı ve onun çevresindeki toprağı korumak için binlerce fidan diktik, bitki örtüsünü güçlendirdik ve de ağaçlandırarak doğallığının bozulmasını engelliyoruz.

7.73 Ph değerine sahip doğal kaynak suyumuzu, hiçbir işlem yapmadan demleme suyu olarak kullanmaktayız. Özenle seçtiğimiz şerbetçi otlarımızı, en kaliteli %100 malt ve titizlikle canlandırdığımız mayamızla birleştirerek, özel tadı ve tazeliği üretmekten gurur duyduğumuz Perge Bira’mızı ortaya çıkartıyoruz.

Bizim köyümüzde bir söz vardır “iki yudumdan sonra hâlâ sorun varsa, çözümü kolay! Üçüncü yudumu iç… ”